8 września obchodzimy Dzień Dobrych Wiadomości. To niezwykłe święto zostało zainicjowane w Polsce. Dlaczego? Polacy chcieli przełamać w ten sposób negatywny obraz narodu, który wciąż narzeka. 8 września przekazujmy sobie tylko dobre wiadomości.
Na pomysł ustanowienia Dnia Dobrych Wiadomości wpadło stowarzyszenie Salon 101, które połączyło artystów i elity intelektualne. Święto ustanowiono w 2001 roku, żeby zachęcić wszystkich do przekazywania dobrych, a nie wyłącznie złych wieści. Współczesne media naszpikowane są bowiem negatywnymi informacjami, które sprzedają się znacznie lepiej niż dobre. Dzień Dobrych Wiadomości powstał po to, by zmienić negatywny obraz świata pokazywany w serwisach informacyjnych.
Częścią inicjatywy Dnia Dobrych Wiadomości jest także Księga Dobrej Wiadomości do której wpisali się m.in. Dalajlama czy Paulo Coelho. Księga udostępniana jest politykom, intelektualistom i artystom, którzy mogą napisać w niej swoje przesłanie. Nie każdy z nas może zostawić w niej wpis, dlatego warto założyć własną Księgę Dobrej Wiadomości. Idealnym dniem na taką inicjatywę jest właśnie 8 września. Do księgi możemy wpisywać się wyłącznie sami, notując w niej przemyślenia i przesłania albo poprosić o to znajomych i rodzinę. Po kilku tygodniach/miesiącach/latach księga stanie się cudowną pamiątką.